fbpx
Toimub

Kevadkursused Lilleorus- jooga, ravimtaimed ja teadus

Facebooktwitterpinterestmail

Maikuus Lilleorus toimuvatel kursustel, mida juhendavad Kanada osteopaat-füsioterapeut ja funktsionaalse anatoomia õppejõud LAURIER-PIERRE DESJARDINS ning tema abikaasa, visionäärist taimetark, õpetaja ja ettevõtja MARIE PROVOST, saab teada ja kogeda paljut senikuulmatut ja -tundmatut.

Näiteks seda, mil moel suudab kehas kiirusega 120 m/s infot vahendav sidekude siduda kogu inimkeha ühtseks tervikuks? Kuidas saab diafragma pingest vabastamine tugevdada tervist, rahustada ärevust, panna paremini voolama vere, lümfi ja närviimpulsid? Kui palju vett peaks päevas jooma, et olla terve ja lükata edasi vananemist? Millised on sobivaimad hingamisharjutused uinumiseks, energiataseme tõstmiseks, mõtete ja emotsioonide rahustamiseks, keha soojendamiseks või jahutamiseks? Millised on parimad ravimtaimed ja taimeravimid naistele? Kuidas toetavad taimed naise kehas tuksuvaid rütme? Millest saada abi valuliku mentsruatsiooni, põletike või menopausivaevuste korral?

• 5.–7. mail Elujõu anatoomia. Kriya hatha jooga tervendav vägi

Laurier-Pierre  kursus on joogast ja funktsionaalsest anatoomiast ning õpetab seostama kehas toimuvaid protsesse elujõu ehk praana energiaga. Näidete ja  harjutustega pikitud nädalavahetusel tuleb muu hulgas juttu kolmest etapist joogaasendi praktiseerimisel, kolmest east jooga praktiseerimisel, sidekoe saladustest, lihaste füsioloogiast, diafragma vabastamisest, niude-nimme- ehk psoas-lihasest, mida joogas ka hingelihaseks kutsutakse ning paljust muust.
Funktsionaalset anatoomiat tutvustab  Laurier-Pierre nii: “ Funktsionaalne anatoomia  tegeleb elusa kehaga. Elusas kehas liigub energia ja voolab elujõud praana, millest paljud kirurgid paraku midagi ei tea. Joogast ja praanast teadlikud arstid opereerivad hoopis teistmoodi, austusega keha vastu.“
Laurier-Pierre Desjardins (PhD) on kriya joogi ja üleilmselt tunnustatud osteopaat-füsioterapeut, kes on tervisehariduse-alase doktorikraadi saanud Montreali Ülikoolist ning praktiseerinud joogat üle 40 aasta.
Kursus on mõeldud joogaõpilastele ja -õpetajatele, füsioterapeutidele, osteopaatidele, kiropraktikutele ning kõigile neile, keda huvitavad jooga ja inimkeha toimimise saladused. Kursuse läbinud saavad osaleda nädal hiljem 12.–14. mail toimuval jätkukursusel Pranajaama kui hingamise valdamise teaduslik kunst.
Kursus toimub:  5. – 7. mai .
Link kursuse lehele http://lilleoru.ee/et/elujoud-praana-kriya-hatha-jooga-pierre-desjardins-5-7-mai-2017.

Lilleoru, jooga, ravimtaimed

• 12.–14. mail Pranajaama kui hingamise valdamise teaduslik kunst

See praktiline intensiivkursus on neile, kes on kas varasematel aastatel või nädal varem läbinud Laurier-Pierre Desjardinsi kursuse Elujõu anatoomia. Kriya hatha jooga tervendav vägi ning õpetab, kuidas siduda jooga hingamisharjutused ehk pranajaamad igapäevaelu või joogapraktikaga. Kursusele tulnud saavad Laurier-Pierre Desjardinsi juhendamisel üle kümne lihtsa ja turvalise hingamistehnika praana ehk elujõu liikumise korrastamiseks ja vabastamiseks.
Kursusel tuleb muu hulgas juttu hingamise anatoomiast ja füsioloogiast, pranajaama tähtsusest, hingamisharjutusteks valmistumisest, hingamisteede puhastamisest, sobivatest kehaasenditest, keha kesk- ja nn ärevuse teljest, hingamispraktikast haigestumise korral ning paljust muust.
Kursus toimub: reede, 12. mai pärastlõunast kuni pühapäeva, 14. mai pärastlõunani.

• 12.–14. mail  Traditsiooniline taimetarkus ja ravimtaimed naistele

Esmakordselt Eestit külastav Marie Provost jagab kolme päeva jooksul oma põhjalikke teadmisi naise kehast, selles toimuvast ning naistele sobivatest ja vajalikest ravimtaimedest ja taimeravimitest. Kursusel tuleb muu hulgas juttu naise elus valitsevatest rütmidest, naiste tervise iseärasustest, traditsioonilise taimeravi alustest, ida ja lääne farmakopöadest, taimede toimimisviisidest, hormoonidest, menstruatsioonist, menopausist, põletikest, närvisüsteemi ning luude ja kudede tervisest.

Hinnatud õpetajana on ta aastakümneid jaganud oma sügavaid teadmisi nii ravimtaimedest ja nende kasutamisest igapäevaelus ning naiste ja laste tervise eest hoolitsemisel, kui ka ravimitaimeaedade rajamisest ja paljust muust. Tema ettevõte Clef des Champs (www.clefdeschamps.net) valmistab värsketest taimedest enam kui 200 erinevat ravimtaimetõmmist, milleks vajalikke mahemärgiga taimi kasvatatakse firma oma ravimtaimeaia terrassidel Laurentiani mägedes Quebecis. Ravimtaimekapslite ja teede valmistamiseks hangitakse mahekvaliteediga ravimtaimi lisaks kõikjalt maailmast. Quebeci taimetarkade assotsatsiooni Guilde des Herboristes asutajana oli Marie 11 aastat selle juhatuse liige. 15 aastat osales ta ka tervisetoodete jaoks mõeldud seadusandluse väljatöötamises kuni looduslikke tervisetooteid puudutavad eeskirjad Kanadas välja arendati ja ellu rakendati.
Kursus toimub: reede, 12. mai pärastlõunast kuni pühapäeva, 14. mai pärastlõunani.
Link kursuse lehele http://lilleoru.ee/et/taimetarkus-ravimtaimed-naistele-marie-provost-12-14-mai-2017.
NB! Lilleoru keskus asub Harjumaal, Rae vallas, Aruvalla külas. www.lilleoru.ee. Täpsem info kursuste kohta: Ave Oit, ave.oit@lilleoru.ee.

Ela tervelt 100 aastat

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.