fbpx

Eesti idufirma valiti Soomes toimuva Jääkaru võistluse finaali

Facebooktwitterpinterestmail

Eestlaste loodud innovaatiline hügieeniline geel valiti Soomes toimuva Polar Bear Pitchingu finaali, kus osalejad tutvustavad enda ideed investoritele, olles ise samal ajal jääaugus. Lisaks on Saaremaa noormehe loodud idufirma geel nomineeritud viimase aasta jooksul erinevate mainekate konkursside finaali.

Täna õhtul toimuva Polar Bear Pitching finaalis on eestlaste konkurentideks startupid Soomest, Araabia Ühendemiraatidest, Inglismaalt, Saksamaalt, Ameerika Ühendriikidest, Hollandist, Venemaalt, Ungarist, Taanist ja Rootsist.

Võitja saab rahalise auhinna ja kahenädalase Silicon Valley külastuse ning lisaks võimaluse liituda Catapult kiirendiga.

Idufirma loodud hügieeniline geel

Eestlaste loodud geel on mõeldud tagumiku puhastamiseks ja niisutamiseks. Geeli innovaatilisus seisneb selles, et seda on võimalik kasutada pea iga tavalise tualettpaberiga ilma, et paber kiiresti laguneks. Lisaks ei tekita see ummistusi ja ei reosta loodusesse sattudes keskkonda.

Viimase poolaasta jooksul on eestlaste loodud geel nomineeritud juba mitme maineka ülemaailmse konkursi finalistiks, võisteldes 10+ miljardit teenivate suurettevõtetega rahvusvaheliste innovatsiooniauhindade nimel:

· Healthcare Startups finalist, “Entreupeneur of The Year” kategoorias. Kokku kandideeris rohkem kui 1000 healthcare startupi üle maailma Dubaist Kanadani, eestlane valiti kümne parima hulka.

· Finalistist Pulp and Paper International auhinnale Tissue – Innovation kategoorias. Antud auhinna näol on tegemist kõige mainekama auhinnaga tselluloosi- ja paberitööstuses. Seal võistles Eesti startup selliste suurte ja tuntud ettevõtetega nagu SCA Rootsist ja Kimberly-Clark USA-st.

Polar Bear Pitching ehk Jääkaru võistlus toimub sel aastal juba neljandat korda Soomes, Oulus. Tegemist on pöörase ettevõtmisega, kus idufirmad tutvustavad oma ideed ja ettevõtet investoritele, olles ise samal ajal jääaugus. Kui tavapäraselt on sellistel võistlustel paariminutiline ajapiirang, siis antud võistlusel seda ekstreemsete olude tõttu seatud ei ole.

Finaal algab täna õhtul kell 18.00, otseülekannet on võimalik vaadata siit: http://www.polarbearpitching.com/livestream/

 

Ela tervelt 100 aastat

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.