fbpx
SeksuaaltervisToidulisandid & vitamiinid

MACA JUUR TASAKAALUSTAB HORMOONE JA TÕSTAB SEKSUAALENERGIAT

Facebooktwitterpinterestmail

Maca juur: kasu tervisele


Maca on Peruus Andide mägedes pärinev juurvili, mida tavaliselt tarbitakse pulbri või toidulisandina. Arvatakse, et sellel on mitmeid tervisega seotud eeliseid, sealhulgas:

  • Suurendab energiat ja vastupidavust: Maca on rikas antioksüdantide, vitamiinide ja mineraalainete poolest, mis arvatakse parandavat energiataset ja füüsilist jõudlust.
  • Seksuaalfunktsiooni parandamine: Macat on traditsiooniliselt kasutatud afrodisiaakumina ja on näidatud, et see parandab seksuaalfunktsiooni nii meestel kui naistel.
  • Hormoonide tasakaalustamine: arvatakse, et Maca aitab reguleerida hormoonide taset, eriti naistel, kellel on hormonaalne tasakaalutus või menopausi sümptomid.
  • Kognitiivse funktsiooni parandamine: Mõned uuringud näitavad, et maca võib parandada mälu ja kognitiivset funktsiooni.

Oluline on märkida, et kuigi macat on kasutatud sajandeid ja seda peetakse üldiselt ohutuks, on selle võimalike eeliste ja võimalike kõrvalmõjude täielikuks mõistmiseks vaja rohkem teaduslikke uuringuid.

Kui tihti ja kuidas macat tarbida?

Soovitatav maca tarbimise sagedus ja meetod võib varieeruda sõltuvalt inimese konkreetsetest vajadustest ja tervislikust seisundist. Siiski on siin mõned üldised juhised:

  • Annustamine: Maca pulbri soovitatav annus võib varieeruda vahemikus 500 mg kuni 3000 mg päevas, jagatuna jagatud annusteks. Parim on alustada väiksema annusega ja aja jooksul järk-järgult suurendada, et hinnata taluvust.
  • Tarbimisviis: Maca pulbrit võib tarbida mitmel viisil, sealhulgas segada smuutidesse, lisada kaerahelbele või jogurtile või võtta lisandina kapslitena.
  • Sagedus: Macat võetakse tavaliselt iga päev toidulisandina. Kui võtta macat pulbrina, võib seda tarbida iga päev või vastavalt vajadusele.


Enne maca võtmist on oluline konsulteerida tervishoiutöötajaga, eriti kui on mõni haigusseisund või te võtate retseptiravimeid.

© Ela tervelt 100 aastat

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.