fbpx
TaimraviTervis

UURINGUTEGA TÕESTATUD 7 VÄHIVASTAST TOITU

Facebooktwitterpinterestmail

Dr Yair Maimon (CA, O.M.D, PhD)  on üle 25-aastase kliinilise ja akadeemilise kogemusega rahvusvaheliselt tunnustatud ekspert integratiivse ja Hiina meditsiini vallas. Ta on integratiivse onkoloogia uuringute üksuse juhataja Iisraeli suurimas Sheba meditsiinikeskuses, mis on suurim meditsiinikeskus Lähis-Idas. Dr Yair Maimon toob välja uuringutes kinnitust leidnud

7 vähivastast toitu:

  1. Roheline tee –     rohelise tee aktiivaine on EGCG. Üle 1600 inimese osales uuringutes, kus selgus, et roheline tee on tugeva vähivastase toimega ning tugev halva kolesterooli alandaja.  Uuringus osalejad jõid rohelist teed kolm korda päevas. Rohelises tees sisalduv aktiivaine jääb mõjuma ainult juhul, kui teelehed ei ole purustatud. Seega kotikestes purustatud roheline tee kasulikku mõju ei oma. Tees sialduvad  võimsad antioksüdandid aitavad võidelda vabade radikaalidega, mis võivad kahjustada rakke ja põhjustada vananemise märke ning haigusi. Rohelisel teel on tõestatud mõju südame tervisele, aidates alandada LDL-kolesterooli taset, vähendades seeläbi südamehaiguste riski. Samuti on leitud, et roheline tee võib aidata reguleerida vererõhku ja veresuhkrut. Sellel imelisel joogil on ka võime kiirendada ainevahetust ja aidata kaalulangetamisel, muutes selle populaarseks joogiks kaalulangetajatele. Roheline tee toetab aju tervist, parandades mälu ja kognitiivseid funktsioone, samas leevendades stressi ja ärevust tänu selle sisaldavale L-teaniinile.Rohelise tee igapäevane tarbimine suurepärane viis toetada tervist, elujõudu ja pikaealisust.
  2. Kurkum–  toimeaine kurkumiin. Kurkumiin on tugevalt vähivastane, eriti pankreases ja sooltes oleva haiguse puhul. Omab tugevat põletikuvastast toimet soolestikus. Aitab Crohn’i tõve puhul. Kurkumiin imendub paremini, kui see on segatud musta pipraga ja õliga või õliste toitudega. Kasutada rohkelt erinevate söökidega.                                                                                                                                                                                                                                    Kurkumiin on aktiivne ühend, mis leidub kurkumijuures ning on tuntud oma mitmete tervisele kasulike omaduste poolest. Sellel on tugevad põletikuvastased ja antioksüdantide omadused, mis aitavad võidelda vabade radikaalidega ning kaitsta rakke kahjustuste eest. Kurkumiin on seotud ka võimaliku vähivastase toimega, kuna see võib aidata vähendada kasvajate arengut ja levikut. Samuti on sellel positiivne mõju südame tervisele, aidates alandada kolesteroolitaset ja vererõhku ning vähendada südamehaiguste riski. Lisaks on kurkumiin seotud ajutegevuse parandamisega ja Alzheimeri tõve ennetamisega, kuna see võib aidata vältida närvirakkude kahjustusi.  Kurkumiin on tõhus looduslik lisand, mis võib toetada üldist tervist ja heaolu, kui seda tarbitakse tasakaalustatud toitumise osana.
  3. Punane viinamari- toimeaine reservatool, mis reguleerib lipiide. On tugev antioksüdant. Kui maks on heas korras siis mõnikord  väike klaas punast veini rasvase toidu kõrvale on igati kasulik vererasvade normis hoidmiseks. Resveratool on tugev antioksüdant, mida leidub teatud taimedes, eriti punases veinis ja viinamarjades. Sellel on mitmeid kasulikke omadusi inimese tervisele. Resveratooli on seostatud südame tervise edendamisega, kuna see aitab vähendada halva kolesterooli taset, parandades vereringet ja südame funktsiooni. Lisaks on resveratoolil põletikuvastased omadused, mis võivad aidata leevendada põletikulisi seisundeid ja toetada üldist immuunsust. Seda on seostatud ka aju tervise ja kognitiivse funktsiooni paranemisega ning võimaliku Alzheimeri tõve ennetamisega.  Resveratooli on uuritud ka selle potentsiaalse anti-vananemise toime tõttu, kuna see võib aidata kaitsta rakke oksüdatiivse stressi eest.
  4. Tomat- aktiivaine on lükopeen. Lükopeen on tugevalt vähivastane eesnäärmevähi puhul. Lükopeeni omandamiseks peaksid küpsed  tomatid olema kuumtöödeldud. Rohelisi tomateid süüa ei tohi, need sisaldavad toksiine ning on inimorganismile rohelistena mürgised.
  5. Granaatõun– on tugev antioksüdant. Granaatõuna kõige suurema ravitoimega osa on seemnete vahele jäävad valged vaheseinad, mis on veidi kibedad. Granaatõuna preparaatidel on üldtugevdav, stimuleeriv, põletiku- ja kõhulahtisusevastane, valuvaigistav, verejooksu peatav, nugiussidevastane ja palavikku alandav toime.
  6. Brokoli– toimeaine on sulforafan (sulphoraphane), millel on tugev kopsuvähivastane toime.  Sulforafaan on bioaktiivne ühend, mida leidub rikkalikult brokolis ja teistes ristõielistes köögiviljades. Sellel on mitmeid kasulikke omadusi, mis toetavad inimese tervist. Sulforafaanil on tugevad antioksüdant- ja põletikuvastased omadused, mis aitavad võidelda vabade radikaalide kahjulike mõjude vastu ning vähendada kroonilise põletiku riski organismis. Lisaks on sulforafaan seotud võimaliku vähi ennetamisega, kuna see võib aidata takistada kasvajate teket ja kasvamist. Sulforafaan toetab ka detoksifikatsiooni protsesse organismis, aidates kehal väljutada mürgiseid aineid.
  7. Linaseemned- hea toime rinnavähi puhul. Purustatuna omab lahtistavat toimet.  Linaseemned on inimese tervisele äärmiselt kasulikud tänu nende rikkalikule toitainete sisaldusele. Need on suurepärane allikas tervislikke oomega-3 rasvhappeid, mis toetavad südame tervist ja vähendavad põletikku kehas. Linaseemnetel on ka kõrge kiudainesisaldus, mis soodustab seedimist ja aitab säilitada veresuhkru tasakaalu. Linaseemnetes leiduvad lignaanid on fütotoitained, mis võivad aidata vähendada rinna- ja eesnäärmevähi riski. Samuti on linaseemned head taimse valgu allikaks. Nende väikeste seemnete regulaarne tarbimine võib aidata kaasa kehakaalu kontrollimisele ja üldisele heaolule. Lisaks on linaseemned kasulikud naha, juuste ja küünte tervisele tänu nende antioksüdantsetele omadustele.

Allikas:  Dr. Yair Maimoni loeng “Preparaat vähiravi toetamiseks”

Ela tervelt 100 aastat

elatervelt.ee

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.