fbpx

UURINGUTEGA TÕESTATUD 7 VÄHIVASTAST TOITU

Facebooktwitterpinterestmail

Dr Yair Maimon (CA, O.M.D, PhD)  on üle 25-aastase kliinilise ja akadeemilise kogemusega rahvusvaheliselt tunnustatud ekspert integratiivse ja Hiina meditsiini vallas. Ta on integratiivse onkoloogia uuringute üksuse juhataja Iisraeli suurimas Sheba meditsiinikeskuses, mis on suurim meditsiinikeskus Lähis-Idas. Dr Yair Maimon toob välja uuringutes kinnitust leidnud

7 vähivastast toitu:

  1. Roheline tee –     rohelise tee aktiivaine on EGCG. Üle 1600 inimese osales uuringutes, kus selgus, et roheline tee on tugeva vähivastase toimega ning tugev halva kolesterooli alandaja.  Uuringus osalejad jõid rohelist teed kolm korda päevas. Rohelises tees sisalduv aktiivaine jääb mõjuma ainult juhul, kui teelehed ei ole purustatud. Seega kotikestes purustatud roheline tee kasulikku mõju ei oma.
  2. Kurkum–  toimeaine kurkumiin. Kurkumiin on tugevalt vähivastane, eriti pankreases ja sooltes oleva haiguse puhul. Omab tugevat põletikuvastast toimet soolestikus. Aitab Crohn’i tõve puhul. Kurkumiin imendub paremini, kui see on segatud musta pipraga ja õliga või õliste toitudega. Kasutada rohkelt erinevate söökidega.
  3. Punane viinamari- toimeaine reservatool, mis reguleerib lipiide. On tugev antioksüdant. Kui maks on heas korras siis mõnikord  väike klaas punast veini rasvase toidu kõrvale on igati kasulik vererasvade normis hoidmiseks.
  4. Tomat- aktiivaine on lükopeen. Lükopeen on tugevalt vähivastane eesnäärmevähi puhul. Lükopeeni omandamiseks peaksid küpsed  tomatid olema kuumtöödeldud. Rohelisi tomateid süüa ei tohi, need sisaldavad toksiine ning on inimorganismile rohelistena mürgised.
  5. Granaatõun– on tugev antioksüdant. Granaatõuna kõige suurema ravitoimega osa on seemnete vahele jäävad valged vaheseinad, mis on veidi kibedad. Granaatõuna preparaatidel on üldtugevdav, stimuleeriv, põletiku- ja kõhulahtisusevastane, valuvaigistav, verejooksu peatav, nugiussidevastane ja palavikku alandav toime.
  6. Brokoli– toimeaine on sulforafan (sulphoraphane), millel on tugev kopsuvähivastane toime.
  7. Linaseemned- hea toime rinnavähi puhul. Purustatuna omab lahtistavat toimet.

Allikas:  Dr. Yair Maimoni loeng “Preparaat vähiravi toetamiseks”

Ela tervelt 100 aastat

elatervelt.ee

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.