fbpx
RahvaraviTervis

Shungiit ja šungiidivesi

Facebooktwitterpinterestmail

Puhta vee joomisest kirjutatakse ja räägitakse palju. Ent reaalsuses juuakse puhast vett ikka vähe. Kõhukinnisus, peavalud, liigesevalud ja ülekaal on tihti seotud veepuudusega organismis. Meie kliimas peaks jooma puhast vett  30 ml ühe kilogrammi kohta. Kui veekaotus kasvab pingutuse või kuuma ilma tõttu, peaks vee tarbimist suurendama vähemalt ühe liitri võrra. Vett ei asenda piim, kohv, tee, kissell, mahl ega limonaad.

Krooniline veepuudus viib esialgu kolesteroolitaseme tõusuni ja hiljem rakkude hävinguni. Miks? Veepuuduse tingimustes hakkab organism kõige rohkem vett võtma just rakkudest ja maks omakorda tootma rakkude elutegevuse kindlustamiseks kolesterooli, et rakumembraane sulgeda ja vett kinni hoida. Kolesteroolitaseme tõusu üks peamine põhjus ongi veepuudus ja sellest tingituna arenevad kudedes happelis-põletikulised protsessid.

Joogivee valmistamine šungiidiga

Šungiit  puhastab vett praktiliselt kõikidest orgaanilistest ainetest; bakteritest ja mikroorganismidest, kõrvalistest lõhnadest-maitsetest. 1991. aastal hakati valmistama vee puhastamiseks šungiidist filtreid. Kasutades sellist vett joogiks ja toiduvalmistamiseks, on paranetud kroonilisest gastriidist, maohaavanditest, sapiteede ja pankrease haigustest, koletsistiidist, kõrgvererõhutõvest, neerukividest, südame-isheemiatõvest, aneemiast, bronhiaalastmast, dispensioonist, maksahaigustest, külmetushaigustest, parodontoosist, erinevatest allergiavormidest, ekseemidest, kroonilise väsimuse sündroomist, isegi psoriaasist. Tõhusat abi on saanud diabeetikud. (sisemiserahutempel.eu)

Koduses olus sobib 1-liitrises purgis 100g šungiiti valada üle  liitri (soovitav filtreeritud) veega, jättes anuma pealt avatuks. NB! Esimene vesilahus tuleb minema visata.
Edaspidi: juba pool tundi peale šungiidi ja vee kokku puutumist D-grupi streptokokkide hulk väheneb 10-100 korda, aga A-grupi – 900 korda, võrreldes esialgse seisuga vees. Vee täielik puhastumine, mineralisatsioon, ionisatsioon ja struktueeritus saabub 2 ööpäevaga, kusjuures 3 ööpäeva möödudes on soovitav valada ravivesi eraldi suletud nõusse ja tarvitada joogiks, keha-juuste pesemiseks, toiduvalmistamiseks jne.
Säilitusaeg on sealgi soovitav piirata 3 ööpäevaga, mida saab ka pikendada mitmekordselt – hoides klaasnõu põhjas mõned šungiidi tükikesed . Mitte panna külmikusse!
Kuigi minimaalne šungiidivee päevane tarvitamiskogus võiks olla 1-2 klaasi tühja kõhuga (väikeste lonksudena), on täisealise inimese puhta vee – olgu see eriliselt rõhutatud – vajadus on 2-3 l, siis tehkem sellest omad järeldused (joogid, supid, jm. toitude loetelu ei kuulu siia!).  Alustada võiks šungiidivee joomist 1 klaasist päevas.
* Peenema killustiku (0-1cm) efekt on suurem (juba 10-15min. pärast võib juua saastunud vett), kuid kasutusiga on lühem ja tuleb välja vahetada 6-8 kuu jooksul, olenevalt vee saastatusest ja temaga puhastusoperatsioone ette võttes.
*Jämedam killustik (1-5cm) on kestvam küll ainult seeläbi, et teda saab mehhaaniliselt (liivapaber jm.) tükkhaaval puhastada kõvasti kivimi külge kinnitunud saastest.

Puhastamiseks on oluline  panna killustik ilma veeta „puhkama ja laadima“ ruumist välja värske õhu, Päikese ja Kuu paistele soovitavalt aeda, maapinnal lebavale maakivile (ränikivile) 1-2 ööpäevaks. Nimetatud võimaluse puudumisel kasutada terrassi, rõdu, lodžat või välimist aknalauda. Selliselt toimida on tark ka kõigi ülejäänud šungiiditoodetega – viia välja tuulutama vähemalt korra kuus.

Üks põhiline vihje sellele, et šungiidiga veepurgis on vaja midagi ette võtta – ta ei tööta nii nagu vaja – kui anuma põhjast enam ei kerki ülespoole mulle mürgiste gaasidega.

Šungiidivesi teeb imet

Šungiidivesi, avaldab üldtugevdavat ja -noorendavat mõju: näonahk puhastub, vähenevad kortsud/lööve, nahk muutub elastsemaks-vetruvamaks, tugevnevad juuksejuured (kaob kõõm) ja juuksed saavad terve läike. Šungiitvesi ravib neeru-, maksa-, sapipõiehaigusi, kõrvetisi, seedetrakti, luu-lihaskonda ja vegetatiivset närvisüsteemi, samuti vähendab allergilisi reaktsioone ja parandab organismi üldtoonust.

Šungiitvannid, šungiitveega ülevalamine ja lihtsalt tema tarvitamine tavalise vee asemel mõjub tervistavalt praktiliselt kõikidele organismi organitele ja süsteemidele. Ca 36-kraadisele vanniveele lisada kotike šungiidikillustikuga (~500 g vanni kohta). Protseduuri kestvus 10-15 min mitte sagedamini kui üle päeva. Rahustab, vähendab stressi, tugevdab organismi, normaliseerib und. Nii profülaktiline kui ka paranemisefekt: väikesed haavad ja lõhed; kaovad operatsiooniarmid, kestendamine, ekseemid, seenhaigused, allergilised lööbed, varrikoos, kõõm, juuste väljalangemine; günekoloogilised haigused, kõrgvererõhk, mao-soolestiku trakti haigused: dispensioon, gastriit, enteriit, koliit; sapipõie haigus; vinnide probleem; vere ja lümfi haigused; kividega kusepõIe haigus; neerude, kusesuguorganite haigused; psühho-neuroloogilised haigused: depressioon, stress; kõhunäärme haigused; külmetushaigused; südame-veresoonkonna haigused; kroonilise väsimuse sündroom.

Kasutatud šungiiti ärge  visake minema: korjake sõredama koega puuvillakoti sisse 600-900gr ja veejoa all valmib suurepärane mineraalvann. Puru võib ka lihtsalt puistada aeda või lillepotti pinnase väetamiseks.

Allikad:

sisemiserahutempel.eu, http://www.telegram.ee/eesti/artikkel-mis-jai-delfi-tsensuurile-jalgu-intervjuu-arst-riina-raudsikuga

elatervelt.ee

One thought on “Shungiit ja šungiidivesi

  • Toomas Veskimae

    Vodka vastu see ikkagi ei saa, sest vodka: karvaseks teeb kotka, dysgraafikust teeb poeedi, anorektikust Rambo, tummast rockstaari, vahtralehest ralliassa, tossikesest lovitaltsutaja jne. 🙂

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.