fbpx

ALASELJAVALU- KUIDAS RAVIDA

Facebooktwitterpinterestmail

Alaseljavalu on üsna levinud ning võib mõjutada umbkaudu 80% elanikkonnast vähemalt korra elus. See on üks levinumaid füüsilisi valusid ja võib mõjutada erinevas vanuses inimesi, sealhulgas noori ja eakamaid. Alaseljavalu võib olla ajutine ja kerge, kuid see võib ka olla tõsine ja pikaajaline ning nõuda arsti abi. On tähtis, et inimesed teaksid alaseljavalu põhjuseid ja leevendamismeetodeid, et vältida valu süvenemist ja parandada elukvaliteeti.

Alaseljavalu ravimiseks on mitmeid lähenemisviise, millest mõned on järgmised:

 1. Puhkus: Valu leevendamiseks võib olla vajalik puhata ja vältida füüsilisi tegevusi, mis võivad valu süvendada.
 2. Külma- ja soojakompressid: Valu leevendamiseks võib kasutada külma- või soojakompresse, mis aitavad leevendada lihaspinget ja vähendada põletikku. Tihti aitab lihtne pipraplaaster või looduslikud salvid.
 3. Valuvaigistid: Valuvaigisteid, nagu ibuprofeen, võib kasutada valu leevendamiseks.
 4. Füsioteraapia: Füsioteraapia ja spetsiaalsed harjutused võivad aidata tugevdada alaselja lihaseid ja leevendada valu.
 5. Massaaž: Massaaž võib leevendada lihaspinget ja parandada vereringet alaseljas. Hea massöör oskab testidega selgitada välja ka tõsisema olukorra ja vajadusel suunab kliendi arsti juurde.

Kui valu ei leevene mõne päeva jooksul või muutub hullemaks, on soovitatav pöörduda arsti poole. Arst võib teha täiendavaid uuringuid ja määrata sobiva ravi.

Valu võivad  põhjustada mitmed tegurid, sealhulgas:

 1. Lihasvalu: Pikaajaline või raskete esemete tõstmine või füüsiline koormus võib põhjustada alaselja lihaste ületreeningut ja valu.
 2. Seljaaju vigastused: Seljaaju vigastused, nagu näiteks lülisamba luude purunemine, võivad põhjustada alaseljavalu.
 3. Lülisamba haigused: Mitmed  haiguslikud seisundid nagu näiteks väljasopistunud  disk, osteoartriit ja spondüloos, võivad põhjustada alaseljavalu.
 4. Närvivalu: Alaseljavalu võib olla põhjustatud närvide ärritusest või pitsitusest.
 5. Sidemeprobleemid: Alaseljavalu võib  olla põhjustatud sidemete pingest või ülekoormusest.
 6. Stress: Psühholoogiline stress võib põhjustada lihaspinget ja alaseljavalu. See on ka kõige enam levinud seljavalu põhjustaja.
 7. Ülekaal: Ülekaal võib põhjustada suuremat koormust alaseljale ja seega valu.

Alaseljavalu võib olla mitmete tegurite kombinatsiooni tulemus, ning selle täpne põhjus vajab arsti poolt läbi viidud uuringut.

© Ela tervelt 100 aastat

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.