fbpx
Taimravi

NEERUDE PUHASTAMINE LIHTSA JOOGIGA

Facebooktwitterpinterestmail

Neerusid loetakse Hiina meditsiinis elu aluseks ja elujõu allikaks. Neerudes asub Hiina medisiini kohaselt lisaks elujõule ka arukus ja elu elamise oskus. Neerudes asub energia, mille inimene on saanud kaasa sündides ning mille toel ta elab, kasvab, areneb ning mille jõul toimuvad kehas kõik füsioloogilised protsessid.

Jing ehk eluessents

Neerudest rääkides peab selgitama Jing‘i. Jing on sama mis eluenergia. See on “eluessents” ja elamiseks vätimatu . Jingi‘i on kome sorti:

 • Varasema Taeva Jing- viljastumise hetkel oma vanematelt saadud pärilik Jing. Selle jõu toel areneb loode. Pärast sündi salvestub pärilik eluessents lapse neerudes .Päriliku Jing‘i toel väljendub inimes omapära, areng ja soojätkamisvõime. Päriliku Jing‘i jõudu ei saa elujooksul kasvatada, kuid seda saab kaitsta, et ta enneagselt ei lõppeks.
 • Hilisema Taeva Jing– peale sündi hakkab organism Jing’i valmistama hingatavast õhust ja toidust. Siin mängivad olulist rolli magu ja põrn ning kopsud. Saadud eluessents salvestub neerudesse.
 • Neerude Jing– Varasema Taeva ja Hilisema Taeva Jing salvestub neerudes moodustades neerude Jing‘i.

Jing reguleerib luustiku kasvu, hambaid, silmi, kõrvu, juukseid, aju arengut ja seksuaalset küpsust. Elu teises pooles sõltub Jing’ist vananemine ehk närtsimine ja elujõu vähenemine. Jing‘ist sõltub inimese üldseisund, keha tugevus ja võime haigustele vastu seista. Pidev haigestumine, krooniline nohu ja tõsised lapsepõlves põetud haigused võivad viidata neerude Jing‘i nõrkusele.

Neerud on tule ja vee elupaik

Elu algab neerude “eluvärvate” tules keset vett ning kestab, kuni tuli on hääbunud. Hiina meditsiinis valitsevad neerud sündi, kasvu, arengut ja paljunemist.

Neeru Jing‘i nõrkus võib põhjustada viljatust, impotentsust, füüsilise ja mentaalse arengu häireid ja enneaegset vananemist.

Hiina meditsiini järgi neerud toodavad üdi, täidavad aju ja kontrollivad luid. Kui neerude Jing toidab aju hästi, siis on inimese mälu, mõistus, mõttetegevus, keskendumine, nägemine ja kuulmine head. Kui neerude Jing ei saa vabalt ajuga suhelda, võib esineda peapööritust, liigutuste aeglustumis, jäsemete nõrkust ning mõistus ja nägemine – kuulmine taandarenevad. Kui neerude Jing on nõrk, muutuvad juuksed õhukesteks, haprateks, hõrenevad ja langevad välja. Ka vanusega kaasnev juuste hallinemine ja hõrenemine näitab Jingi‘ nõrgenemist.

Mis kahjustab neere

 • Hirm– Hirm nõrgendab neerude eluenergiat. See omakorda mõjutab südame tervist. Hirmu väljendus on näiteks: öine higistamine, südamepekslemine, kuiv suu.
 • Väline külm– siia alla käib jalgade kaudu külma suundumine neerudesse, tugeva ja külma tuule käes külmetamine ja ka niiske ja külm keskkond, mis mõjutab alaselga. Sümptomiteks siin on näiteks: tugev alaseljavalu, jalgade valu, selja liikumatus, neeruprobleemid, kusepõieprobleemid.
 • Suitsetamine- Hiina meditsiini järgi kuivatab tubakas neere, Verd, ja Jing’i, mis kahjustab neere.

Neerude ülesanne

Neerud on kuseloomeeleundid. Kuseeritus on organismi oluline viis jääkainetest vabanemiseks. Uriini hulka, soolsust ja happelisust reguleerides osalevad neerud vee-elktrolüüdi-ja happe-aluse tasakaalu regulatsioonis. Neerud eritavad ka hormoone. Puhta vee piisav joomine on täshtis, et aidata neerude probleemideta funktsioneerimisel.

Uriini happelisus ehk PH sõltub sellets, kui palju moodustub happelisi või aluselisi ainevahetusprodukte. Normaalse menüü korral moodustub rohkem happelisi jääkaineid. Lihatoidud suurendavad happelisi jääkainete hulka ja puuviljad aluseliste. Uriini PH võib kõikuda vahemikus 4,6-8,2. Liigane liha ja soola tarbimine ning vähene joomine võivad tekitada neerukivisid.

Ajurveeda järgi on oluline toetada neerude puhastumist igapäevaselt lisaks puhta vee joomisele ka taimse joogiga, mis aitab ennetada neerukivide teket.

Neerude puhastamine ajurveeda joogiga:

Joo seda ajurveeda jooki 1 klaas 20-30 päeva tühja kõhuga 2 korda päevas, et ennetada neerukivide teket:

Retsept neerude toetamiseks:

 • 400ml sooja või kuuma vett
 • 1/4 supilusikat kurkumiini
 • 1/4 supilusikat kaneeli
 • 1 supilusikas õunasiidriäädikat
 • 1 supilusikas sidrunimahla
 • 1 teelusikas mett

elatervelt.ee

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.