fbpx
Taimravi

Aloe Vera geel-looduslik nahahooldus

Facebooktwitterpinterestmail

Aloe Vera taime kasutatakse laialdaselt nahahooldustoodetes. Aaloed võib kasutada ka puhtal kujul mitmete nahal ilmnevate probleemide puhul.

Aloe Vera geel on sobilik määrida nahale otse taime lehtedest või kasutada apteegis müüdavaid aaloe geele. Taime lehe sisu ehk “geel” sisaldab palju vett ning omab põletikuvastast toimet.

Rahvameditsiinis kasutatakse aaloemahla. Aaloemahlal on põletikuvastane, antibakteriaalne toime. Aaloemahl soodustab sapieritumist ja seedenäärmete sekretsiooni. Aaloemahla peetakse organismi immuunreaktiivsete võimaluste tugevdajaks. Ettevaatust raseduse ajal kasutamisega.

Aloe Vera kasutamine:

Päikesepõletus– Aloe Vera geel rahustab päikesepõletuse saanud nahka. Hoia geeli külmkapis ning määri 3-6 korda päevas kahjustatud nahapiirkonda.

Muud kergemad põletused– kasuta külmas hoitud geeli kahjustatud piirkonna määrimiseks 6 korda päevas vüi vastavalt vajadusele ka rohkem.

Kriimustused ja lõikehaavad- määri kahjustatud nahka 3 korda päevas Aloe Vera geeliga.

Dermatiit ja ekseem– võib määrida mõned korrad päevas. Kui nahaseisund halveneb, lõpeta kohe Aloe Vera kasutamine. Dermatiidi puhul ei sobi see kõigile, kuid mõnel juhul võib anda häid tulemusi.

Põletikuline akne– määri aaloega nahka mõned korrad päevas. Kui naha seisund halveneb lõpeta aaloe kasutamine. Selle asemel võib proovida valgusteraapiat ja ka teepuuõli.

Külmakahjustus– Aaloed võib kasutada ettevaatlikult. Tugeva külmahjustuse puhul tuleb kindlasti kiiresti pöörduda arsti poole.

Nahanäsad– määri 3-6 korda päevas kahjustatud piirkonda. Paari nädala jooksul kaovad näsad nahalt. Määrima peab pidevalt.

Nohunohu puhul võib Aloe Vera taime lehe mahla tilgutada ninna.

Jälgi toote koostisosi

Harvadel juhtudel võib Aloe Vera tekitada dermatiiti. Tavaliselt on selle esile kutsujaks poest või apteegist ostetud pakendatud Aloe Vera geel, kus tootele on lisatud muid aineid. Mida lühem on koostisosade nimekiri pakendil, seda puhtam ja toimivam on Aloe Vera geel. Väga tundliku naha puhul on soovitatav teha nahal väike test enne suurema piirkonna määrimist.

Kasvata ise aaloet kodus

Aaloe taimi kasvab maailmas üle 400 sordi. Aloe Vera ehk harilik aaloe on algselt pärit Araabia poolsaarelt, kust ta on levinud paljudesse piirkondadesse. Ravimtoimelise mahlaga harilikku aaloed kasutatakse palju nii kosmeetikatööstuses, kui ka meditsiinis. Aafrikas peetakse aaloed pikaealisuse sümboliks ja ka kaitsetaimeks. Palju kasvatatakse taime Kariibi mere saartel.

Eestis on aaloed juba mitu sajandit siseruumides kasvatatud. Aaloe on lihtne taim ja sobib kasvatamiseks ka algajale. Tänu vettsäilitavate kudede suurele hulgale ja mahule suudavad aaloe taimed elada mitu kuud ilma veeta. Aaloe ei vaja palju tähelepanu ja talub hästi kuiva mulda. Taime võiks iga 3-4 aasta tagant ümber istutada.

Ravimite valmistamiseks kasutatakse vähemalt 15 cm pikkuseid lehti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.