fbpx
RahvaraviTaimraviTervis

Hüpertoonia puhul sobib kurgimahl

Facebooktwitterpinterestmail

Kurgimahl sobib hästi hüpertoonia puhul ja südamehaigetele. Hiina meditsiini kohaselt tasakaalustab värske kurk energiaid alandades südame tuld. Samuti aitab kurgimahl vähendada turseid. Väidetavalt muutub kaunimaks ka nahk ning läikivamaks juuksed. Võib maitsestada roheliste ürtidega.

Kurgist veel:

✵ Kurk reguleerib söögiisu (vähendab või suurendab), soodustab valkude ja rasvade head omastamist ning tekitab täiskõhutunde. Kõrvaldab ainevahetushäireid.
✵ Kiirendab vee liikumist organismis, soodustab liigse vee väljaviimist organismist, kõrvaldab veepaiseid (kurgi regulaarne tarbimine aitab südametegevuse tõttu tekkivate paisete kõrvaldamist).
✵ Soodustab röga eritumist ülemiste hingamisteede haigestumisel, aitab võidelda köhaga.
✵ Hõlbustab soolestiku tööd – aktiveerib näärmete nõrede eritust, kõrvaldab soolestikus toiduummistuse ja seisaku, takistab käärimis- ja mädanemisprotsesside arengut. Avaldab ravivat toimet paljude seedetrakti haiguste puhul: happe ja aluse tasakaalu häired, kõrvetised, gastriit, maohaavandid, krooniline kõhukinnisus.
✵ On diureetilise (ei jää alla arbuusile), higileajava, lahtistava, sapinõre eritava, palavikumaandava, skleroosivastase, antibakteriaalse, põletikuvastase (pärsib põletikke tekitavate ensüümide aktiivsust), valuvaigistava (eriti valude puhul maos ja soolestikus), turse- ja paisevastase ja vähivastase toimega.
✵ Lahustab ja viib organismist välja mustuse, toksiinid ning raskmetallide soolad. Aitab lahustada ja kõrvaldada kusihape kristalle liigestes, soolasid ja kive sapist ning neerudest.
✵ Puhastab veresoonte sisemisi seinu ja tugevdab neid. Reguleerib ja normaliseerib vererõhku. Viib organismist välja liigset kolesterooli ja kusihapet.
✵ Kõrvaldab valu artriidi ja podagra puhul ning on asendamatu abiline nende ravimisel. Takistab soolade ladestumist liigestes ja neerudes.
✵ Toetab kilpnäärme funktsioneerimist ja takistab selle haigestumist.
✵ Aitab kõhunäärmel eritada insuliini, kõrvaldada silmade väsimust, tugevdada mälu, soodustada vaimset arengut.
✵ Aitab südamel kergemini töötada, normaliseerib südamerütmi, ennetab põletikke ja toitumishäirete tekkimist südames.
✵ Toimib ravivalt vesitõve ja mitmesuguste paisete, põletike, dermatiidi, neeru- ja kopsuhaiguste, ateroskleroosi ning osteoporoosi puhul.
✵ Asendamatu abivahend kaalulangetusel.

Märkus

1. Ülalnimetatud omadusi on täies ulatuses ainult herbitsiidide abita kasvatatud rohelistel poolküpsetel kurkidel, mida on tarvitatud kas värsketena (ühe- või kahe päeva jooksul) või ka vähesoolaselt värskelt hapendatuna (sh ka konserveerituna, termiliselt töötlemata, vt allpool).
2. Ülalnimetatud omadused ilmnevad regulaarsel igapäevasel 2-3 kurgi tarbimisel mitme nädala jooksul.

Loe kurgist veel:
http://www.remedyway.ee/

elatervelt.ee

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.