fbpx
Treening

Jooga ravib selga-kobra asend

Facebooktwitterpinterestmail

Joogas tuntud kobra asend ehk Bhujangasana on spetsiaalselt seljale mõeldud harjutus. Asana (asend) tugevdab õlavöötmelihaseid, ravib selga ja kaelavalusid, neuralgiat ning kaotab kõhukinnisuse. Lisaks muutub lülisammas painduvaks, nõtkeks ja tugevaks. Mida painduvam on selg, seda nooruslikum ja aktiivsem on inimene.

Sooritamine

  • Algasend-kõhulilamang, jalad välja sirutatud, põlved ja kannad koos.Aseta käelabad õlgadelaiuselt põrandale.Hinga sisse.
  •  Aeglaselt välja hingates lükka ülakeha põrandast lahti, vaata üles ja painuta keha nii kaugele taha, kui võimalik. Hoia suu kinni ning jalad koos.Hoia asendit mõned sekundid.
  • Sisse hingates lasku aeglaselt tagasi kõhuli.
  • Tee kuus kordust.

Mõju

Asana tegemisel saavad kõik  lülisamaba närvid korraks pingule tõmmatud ja siis lõdvestatud. Värsket verd saavad kõik lülisamba osad, kilpnääre saab masseeritud, soolestikku venitatakse, masseeritakse ja pressitakse. Jämesoolde kogunenud jääkained hakkavad liikuma ja kaob kõhukinnisus. Lisaks kaovad üleliigsed kilod alakehalt- tuharad ja jalad saavad kauni vormi.

NB! Rasedatele lubatud kuni kolmanda raseduskuuni. Seljahaigusi ja  siseelundkonnahaigusi põdevad inimesed peavad konsulteerima arstiga või spetsialistiga.

 

©Ela tervelt 100 aastat

Foto: freepik.com

One thought on “Jooga ravib selga-kobra asend

  • Lemmi Jõema

    Võiks proovida…

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.