fbpx
Treening

7 NIPPI, MIS AITAVAD LEIDA MOTIVATSIOONI TREENINGUGA JÄTKAMISEKS VÕI ALUSTAMISEKS

Facebooktwitterpinterestmail

Treeninguga alustamine võib tunduda suure väljakutsena, eriti kui oled olnud pikka aega treeningutest eemal. Kuid ära lase sellel end heidutada! Siin on mõned nipid, mis aitavad sul treeningutega motiveerituna alustada ja oma tervise edendamise suunas teekonda jätkata.

1. Leia endale sobiv treening

Alusta treeninguga, mis sulle meeldib ja millega oled tuttav. Kas sulle meeldib joosta, ujuda, tantsida või teha jõuharjutusi? Vali treening, mis sulle naudingut pakub ning aitab sul end hästi tunda. See motiveerib sind regulaarselt treenima ja aitab saavutada soovitud tulemusi.

2. Sea realistlikud eesmärgid

Motiveerimiseks on oluline seada endale selged ja realistlikud eesmärgid. Mõtle läbi, mida sa treeninguga saavutada soovid – kas tahad kaalus alla võtta, lihaseid tugevdada või lihtsalt rohkem energiat saada ja end treeningujärgselt hästi tunda? Pane oma eesmärgid kirja. See suurendab vastutustunnet ja motiveerib sind treeningusse panustama.

3. Leidke treeningkaaslane

Üks hea viis treeninguga alustamiseks ja jätkamiseks on leida endale treeningkaaslane. See võib olla sõber, pereliige või kolleeg, kellega saate koos treenida ja üksteist motiveerida. Treeningpartneriga on kergem ennast kokku võtta ja rutiinist kinni pidada. Lisaks teeb treeningkaaslane treeningud lõbusamaks!

4. Loo treeningplaan ja järgi seda

Edukaks treenimiseks on oluline omada treeningplaani ja seda järgida. Pane kirja oma treeningpäevad, tegevused ja kestus ning püüa kinni pidada sellest plaanist. Regulaarsus on eduka treenimise võti – mida rohkem sa end motiveerid treeningule minema, seda sagedamini sa seda teed.

5. Muuda treeningud mitmekülgseks ja huvitavaks

Vältimaks treeningurutiini tüdimust, muuda oma treeningud mitmekülgseks ja huvitavaks. Proovi erinevaid treeningstiile, osale grupitrennides või proovi uusi harjutusi. Muutuste tegemine treeningutes hoiab su motivatsiooni kõrgel ning aitab sul jätkata treenimist pikaajaliselt.

6. Toitu tervislikult

Treeninguga kaasneb alati ka toitumise tähtsus. Kui soovid hoida oma energiat ja motivatsiooni kõrgel, siis söö tervislikult ja tasakaalustatult. Vali värsked puu- ja köögiviljad, täisteratooted, tervislikud rasvad ja valgurikkad toidud. Õige toitumine aitab sul treeningutest taastuda ja annab sulle vajalikud toitained, et saaksid treeningutega edukalt jätkata.

7. Väldi enda võrdlemist teistega

Oluline on meeles pidada, et igaühel on oma individuaalne treeningteekond. Ära võrdle end teistega, sest see võib viia enesehinnangu langusele ja motivatsiooni kadumisele. Keskendu oma isiklikule arengule ja saavutustele ning mõista, et iga treening on samm edasi, olgu see siis suur või väike.

Treeningvahendite ostmine

Mõnikord võib olla keeruline leida sobiva hinna ja kvaliteediga treeningvahendeid või riietust. Siiski tuleb meeles pidada, et treenimine ei tähenda ilmtingimata kalleid investeeringuid. Võid alustada ka vähemkulukate võimalustega, näiteks matkamise, jalutamise või koduse joogaga.

Kui soovid oma trennivarustust täiendada või treeninguteks sobivat riietust soetada, sobivad selleks krediidikonto või krediitkaart. Need võimaldavad sul mugavalt osta kvaliteetseid treeningvahendeid ja riietust, mis toetavad sinu treeninguid. Nii saad keskenduda oma treeningutele ja alustada treenimisega kohe.

Nüüd, kui sul on käes need seitse nippi, ei ole enam takistustel sõnaõigust. Ära lase ennast heidutada ja astu esimene samm oma treeninguteekonna suunas. Olgu see siis hommikujooks või õhtune joogatund – oluline on alustada ja jätkata. Mõista, et treeninguga kaasneb enesetunne, mida on keeruline sõnadesse panna, ja kogemus, mis tõstab sinu enesekindlust. Olgu sinu treeningteekond täis naudingut, saavutusi ja enesekasvu!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.