fbpx
Akupunktuur

Seksuaalsus, seedimine- reguleeri ühe punktiga!

Facebooktwitterpinterestmail

Ülekaal, seksuaalsus, seedimine, menopausivaevused, eesnäärmeprobleemid ja näiteks  psoriaas võivad aktiivset igapäevaelu tugevalt häirida. Tee kehale äratus isetervenemisele kasutades ühte tähtsaimat akupunktuuripunkti. Sääre siseküljel, pekse väljaulatuvast osast nelja sõrmelaiuse kaugusel ülespoole, asub üks tähtsamaid nõelravipunkte- põrnakanali  6. punkt.  Selles punktis saavad kokku põrna-, maksa- ja neerukanal. Punkti kasutatakse seedimise, seksuaalsuse, urineerimise ja tundeeluga seotud häirete puhul.

Punkt reguleerib

 •  günekoloogilist sfääri
 •  seedimist- hea ülekaalu korral
 •  urineerimist ja ravib suguelundeid-vagiina või munandite sügelus,kusepeetus,raske urineerimine
 •  hingamist
 •  liigeseid
 • ja mõjutab niiskust- vesine röga, vedel väljaheide, kõhulahtisus, valgevoolus
 •  vereringlust- ravib veenilaiendeid
 • mõned levinud sümptomid, mille puhul punkti kasutatakse- peapööritus, peavalu,tinnitus,kuumatunne,kuiv suu, kuiv nahk, unetus, masendus, ängistus, menopausivaevused, müoomid, tsüstid, tahtmatu seemnepurse, impotentsus, valu suguelundites, eesnäärmepõletik, ähmane nägemine, valu alajäsemetes, reuma, hemipleegia, väikeste ja keskmiste arterite ummistav põletik, külmad käed ja jalad, ekseem, psoriaas, ebaregulaarne või valulik menstruatsioon, hemorroidid

NB! Rasedad ei tohi  punkti  ja ümbritsevat piirkonda mõjutada- käivitab sünnituse

Punkti asukoht

Neli sõrmelaiust sisemise pekse kõrgeimast punktist ülespoole, sääreluu taga lohus.

Punkti mõjutamine

Võid otsida juhiste järgi täpselt punkti ning seda mõjutada sõrmega ringikujuliselt masseerides, survega sügavusse. Väga tõhus meetod on ka kogu sääre sisekülje  alumise kolmandiku mõjutamine guasha plaadiga– kanna nahale kookosrasva või õli ning tõmbavaid liigutusi tehes liigu ülespoole. Kui piirkond on valulik,  on tegevus  eriliselt kasulik. Probleemideta kehas valusaid punkte ei esine. Mõjuta piirkonda  igapäevaselt või ülepäeva, kuni probleemid kaovad. Võid liini mõjutada ka hüppeliigesest  alates, liikudes mööda sääreluu tagumist servapidi üles, pöidlaga liini sügavalt vajutades. Jälgi valusaid punkte ning mõjuta neid kohti rohkem. NB! ei tohi mõjutada otseselt veenilaiendeid ega juhul kui on roospõletik.

©Ela tervelt 100 aastat

One thought on “Seksuaalsus, seedimine- reguleeri ühe punktiga!

 • Jaana Kala

  seda punkti ei või raseduse puhul kasutada!

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.